فرصت های سرمایه گذاری در استان یزد
معرفی فرصت های بی شمار سرمایه گذاری در استان یزد
دسامبر 5, 2016
تجارت قهوه
بررسی تجارت بازار قهوه در ایران
دسامبر 10, 2016
اخذ جواز تاسیس

 اخذ جواز تاسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت

 جواز تاسیس یکی از اولین و مهم ترین مجوزهایی می باشد که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به متقاضیان احداث یک واحد صنعتی ارائه می شود.

اولین قدم جهت شروع سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تولیدی و صنعتی، اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی‌صلاح می‌باشد و بالطبع، اولین مدرک مورد نیاز جهت احداث هر واحد صنعتی در یکی از محل‌های مجاز تعیین شده، جواز تاسیس می‌باشد که به متقاضی اجازه داده می‌شود تا نسبت به انجام فعالیت مذکور در محدوده‌ای که خود سازمان صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته است، فعالیت نماید.

متقاضيان صدور مجوز تاسیس، اعم از اشخاص حقيقي و حقوقي مي‌توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه وزارت صنعت، معدن و تجارت (www.behinyab.ir) و از طريق تكميل فرم جواز تاسيس مندرج در سامانه، اطلاعات درخواستی را تکمیل و به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مربوطه ارسال نمایند.

فرم تكميل شده جواز تاسيس، پس از ارجاع به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها مورد بررسي قرار گرفته و در صورت تطبيق با ضوابط آئين‌نامه نسبت به صدور آن اقدام خواهد شد. برای مثال در استان تهران، تنها صنایع غذائی و صنایع پیشرفته (هایتک) اجازه استقرار در یکی از شهرک‌های صنعتی ایجاد شده در محدوده 120 کیلومتری استان را دارند و مابقی صنایع می‌بایست با در نظر گرفتن امکان تامین زمین، در یکی از شهرک‌های صنعتی سالاریه (ورامین) و یا فیروزکوه مستقر گردند.

اخذ جواز تاسیس

نقشه استقرار شهرک های صنعتی استان تهران

همچنین يك نسخه از جواز تاسيس صادره جهت اطلاع به دستگاهاي دولتي ذيربط، دفتر آمار و اطلاع‌رساني وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حفاظت محيط زيست، وزارت كار و امور اجتماعي، اداره كل نظارت بر امور داروئي و اداره كل نظارت بر مواد غذايي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي (در مورد فعاليت‌هاي صنعتي مرتبط با صنايع غدايي، بهداشتي و آرايشي ارسال مي‌شود.

از مزایای اخذ جواز تاسیس همانطور که اشاره گردید؛ می‌توان به واگذاری زمین در یکی از شهرک‌های صنعتی به صاحبان مجوز در ازای اخذ 30% هزینه به صورت نقدی و 70% بصورت وام اشاره کرد. البته این وام به صورت بدون بهره و نحوه بازپرداخت به صورت 36 ماهه می‌باشد که هر 3 ماه یکبار سررسید می‌گردد.

مدت اعتبار جواز تاسیس از زمان دریافت و ثبت در سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت بمدت یک سال می‌باشد و تمدید آن، منوط به ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی با شرط عملیات اجرائی مانند خرید زمین، تامين آب و برق، اخذ پروانه ساختمان و گزارش کار برای هر دو ماه یکبار می‌باشد و در غیر این صورت مجوز صادره باطل، و امتیازات آن سلب خواهد شد.

 از آنجایی که فرآیند اخذ جواز تاسیس صنایع و پروانه بهره‌برداری، کاملاً تخصصی و نیاز به اطلاعات صاحبان فن و تخصص دارد، لذا کارشناسان و کارگروه تخصصی تنظیم طرح توجیهی شرکت مشاوره مدیریت و مهندسی بهین صنعت یاب، با در اختیار داشتن کارشناسان صنایع آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشند. اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری در استان تهران، البرز و سایر استان‌های کشور با کمترین زمان ممکن توسط تیم این شرکت صورت می‌پذیرد.

به کانال بهین صنعت یاب در تلگرام بپیوندید.

2 نظرات

  1. فاطمه محمدی گفت:

    با سلام
    شرکت شما در زمینه اخذ جواز تاسیس سایر استان ها هم اقدام میکند یا خیر؟

ثبت دیدگاه و پرسش

ثبت دیدگاه و پرسش

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *