طرح توجیهی خرید و بهره برداری شناور تفریحی
مطالعات امکان‌سنجی طرح خرید و بهره‌برداری شناور تفریحی
ژوئن 29, 2016
طرح توجیهی پرورش بوقلمون گوشتی
مطالعات امکان سنجی طرح پرورش بوقلمون
جولای 12, 2016

کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی به 18 درصد

تسهیلات بانکی

تعدیل نرخ سود تسهیلات صنایع

شورای پول و اعتبار ضمن تایید و تصویب اقدام اخیر بانک ها و موسسات اعتباری در زمینه تعدیل نرخ های سود علیالحساب سپرده بانکی، نرخ سود عقود مشارکتی و غیرمشارکتی را حداکثر معادل 18 درصد تعیین کرد.

به گزارش واحد خبرگزاری بهین صنعت یاب، به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و بیستمین جلسه خود پس از ارایه گزارش این بانک از آخرین تحولات اقتصادی کشور، ضمن حمایت از سیاستهای بانک مرکزی در زمینه هدایت بازار پول و نرخهای سود بانکی با استفاده از ابزارهای غیرمستقیم نظیر بازار بین بانکی بر استمرار اقدام‌ها و سیاستهای بانک مرکزی در این زمینه تاکید کرد.

شورای پول و اعتبار اقدام اخیر بانکها و موسسات اعتباری در زمینه تعدیل نرخهای سود علی الحساب سپرده بانکی به حداکثر 15 درصد برای سپردههای یک ساله را تایید و تصویب کرد. همچنین در این جلسه، نرخ سود تسهیلات عقود مشارکتی و غیرمشارکتی، حداکثر معادل 18 درصد تعیین شد.

همچنین نرخ سود تسهیلات بانک کشاورزی برای تسهیلات سرمایهگذاری را معادل 15 درصد و برای سایر تسهیلات معادل 18 درصد تعیین کرد. این مصوبه از تاریخ 16 تیرماه سال جاری از سوی بانکها و موسسات اعتباری، لازم الاجرا خواهد بود.

شورای پول و اعتبار همچنین با هدف تمهید شرایط حضور بانکهای معتبر، رقابت پذیر و توانمند از حیث سرمایهای در مناطق آزاد کشور، حداقل سرمایه مورد نیاز برای تأسیس بانک برون مرزی را از 25 میلیون یورو به 150 میلیون یورو افزایش داد. ضمناً از این پس انجام عملیات بانکداری برون مرزی در مناطق آزاد در قالب تأسیس موسسه اعتباری غیربانکی، منتفی و صرفاً از طریق تأسیس بانک امکان پذیر خواهد بود.

به کانال بهین صنعت یاب در تلگرام بپیوندید.

ثبت دیدگاه و پرسش

ثبت دیدگاه و پرسش

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *