طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی

گردشگری امروزه یکی از اقتصادی ترین فعالیت ها در چرخه ملی کشور به خصوص از جهت اشتغال و ارز اوری و رونق مناطق مختلف تلقی میشود، که علاوه بر ان دارای مزایای ارتباطی، سیاسی، فرهنگی و تاثیرات بین الملی خاص است. به همین دلیل دولت ایران در سند چشم انداز کشور توجه به توریسم و گردشگری تاکید کرده است. در آخرین به روز رسانی سازمان جهانی توریسم ،تعداد گردشگران و مسافران سراسر جهان بر اساس انتظار ها به میزان ۳٫۳% به طور میانگین از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۳۰ افزایش پیدا می کند.

بخوانید طرح توجیهی چیست؟

از زیر مجموعه های اقامتی صنعت گردشگری، اقامتگاه های بوم گردی هستند که در روستاهای اطراف شهرهای بزرگ و دارای آثار تاریخی شکل گرفته است، با توجه به مشکلات شهر نشینی و طبیعت دوستی ادمی، رفتن به دامان طبیعت و مناطق ارام فرصت خوبی است که توسعه روستاها با جذب گردشگر به وجود اید و شهر نشینان بتوانند روستا و سبک زندگی در روستا را از نزدیک لمس کنند.

 

بوم گردی در تعریف خلاصه یعنی احترام به طبیعت و فرهنگ گذشته و حال حاضر مردمانی که از سال ها قبل در یک زیست بوم خاص زندگی می کنند.

با توجه به افزایش میل و اشتیاق سفر کردن و طبیعت گردی و لذت بردن از جاذبه های طبیعی و خدادادی و در راستای حفظ محیط زیست،پایداری زیست بوم و فرهنگ مناطق گردشگری ،واژه ای نو به نام بوم گردی ظهور پیدا کرده است.

در این راستا،اقامتگاه های بوم گردی احداث شده اند که مکانی برای آسایش و رفاه بیشتر گردشگران بوم گرد فراهم بوده و کمکی در راستای حفظ فرهنگ بومی و محافظت از طبیعت بکر کشورمان باشد.

هدف اصلی از ایجاد و توسعه اقامتگاه‌های بوم ‌گردی دارای هویت و ساختار بومی، رسیدن به توسعه پایدار روستایی با ساماندهی و ارائه خدمات به گردشگران و طبیعت ‌گردان است. اقامتگاه‌های بوم‌ گردی فقط جنبه اقامتی ندارند؛ در آنها فعالیت‌های مختلفی همچون ارائه غذا و نوشیدنی بومی، ساخت، آموزش و فروش صنایع ‌دستی محلی، اجرای نمایش و موسیقی سنتی، برگزاری رویدادهای بومی و تورها و فعالیت‌های بوم‌گردی انجام می‌شود. مکان فیزیکی اقامتگاه به دلیل سبک معماری، مصالح ارگانیک به‌کاررفته، طراحی داخلی و مبلمان بومی آن نیز به منزله اکوموزه بومی، بخشی از یک جاذبه گردشگری است. مهم‌ترین اصلی که در اقامتگاه بوم‌ گردی رعایت می‌شود، مشارکت جامعه محلی در فعالیت‌های گردشگری است.

مشاورین شرکت دانش بنیان بهین صنعت یاب،با عضویت در کانون مشاوران و داشتن تجربه ی ارائه ی بیش از ۱۰۰ ها طرح توجیهی در زمینه اقامتگاه های گردشگری و زیر مجموعه های این صنعت،از جمله اقامتگاه های بوم گردی،همواره آماده خدمت رسانی می باشد.

می خواهید هزینه و میزان سوددهی که پروژه شما دارد را بدست آورید ؟

اگر در مورد محل و  نوع بهره برداری تصمیمات اولیه تان را گرفته اید، پس حتما احتیاج دارید که یک مرور کلی بروی حداقل سرمایه لازم و پیش بینی موارد مهم داشته باشید، کارشناسان بهین صنعت یاب آماده هستند تا طرح شما را بررسی کرده و جزئیات دقیق را در اختیار شما بگذارند. یک تماس تلفنی کافیست تا طرح اختصاصی خودتان را بررسی نمایید.

چه چیز های دیگری قبل از شروع لازم است بدانید ؟ 

در یایان مقالات زیر را برای شما آماده کرده ایم تا جزئیات بیشتری در مورد اجرای طرح های گردشگری را با شما در میان بگذاریم در این مقالات مراحل دقیق تر بررسی شده و ویژگی های هر طرح ( هتل ٬ سفره خانه و …) بیان شده است.

مشاوره کسب و کار در جزیره کیش

جزیـره کیـش بـا مسـاحتی حـدود ۹۱ کیلومترمربـع در ۱۸ کیلومتـری کرانـه جنوبـی ایـران، در محـدوده شـمالی خلیج فـارس واقـع اسـت.

راهنمای جامع سامانه سیفام | ثبت نام – مزایا – مقررات – خدمات

مقدمه ای درباره علت وجود سامانه سیفام ضرورت توسعه مستمر و افزایش سهم اقتصاد ملی از اقتصاد جهانی و دستیابی به اهداف سند چشم انداز ایران […]

طرح توجیهی احداث مرکز جراحی زیبایی

ظرفیـت سالانه  ایـن مرکـز درمانـی بـر اسـاس امکانات و ظرفیـت پذیرش و امکانــات ایــن مرکــز تعیین شــده اســت. تعــداد مراجعیــن ایــن مرکــز جراحـی اعمـال زیبایـی، ۲۱۰۰ عمـل جراحـی در سـال مرجـع بـرآورد شـده اسـت….

طرح توجیهی احداث مرکز حراج آثار هنری

هـدف از اجـرای ایـن طـرح، تخصیـص سـاختمان مـوزه و نمـاد کیـش بـه مرکـز حـراج آثـار هنـری اسـت. در ایـن مرکـز ۴ سـالن گالـری، یـک سـالن آمفـی تئاتـر، کارگاه آموزشـی و کافی­ شـاپ قـرار دارد کـه بـه منظـور عرضه نمایشـگاهی آثـار هنـری بـه متقاضیـان اجـاره داده می ­شـود.

فرآیند تهیه طرح توجیهی در بهین صنعت یاب

فرآیند تهیه طرح توجیهی در بهین صنعت یاب ابتدا با آشنایی و تماس مشتری با ما شروع میشود .پله پله نیز به هدف اصلی یعنی تهیه طرح توجیهی …

طرح توجیهی احداث کافی شاپ

هـدف از اجـرای کافـی شـاپ در مجموعـه پیسـت اتومبیل رانـی و کارتینگ، تکمیل زنجیره خدمات مشـتریان می­باشـد. امروزه بسـیاری از گردشـگران علاقـه منـد هسـتندکه  بـا مراجعـه بـه یـک مرکـز ورزشـی و تفریحـی تمامـی نیازهـای آنـان پاسـخ داده شـده و بـا خیال آسـوده اوقات فراغت خوشـان را پـر نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *