طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی

گردشگری امروزه یکی از اقتصادی ترین فعالیت ها در چرخه ملی کشور به خصوص از جهت اشتغال و ارز اوری و رونق مناطق مختلف تلقی میشود، که علاوه بر ان دارای مزایای ارتباطی، سیاسی، فرهنگی و تاثیرات بین الملی خاص است. به همین دلیل دولت ایران در سند چشم انداز کشور توجه به توریسم و گردشگری تاکید کرده است. در آخرین به روز رسانی سازمان جهانی توریسم ،تعداد گردشگران و مسافران سراسر جهان بر اساس انتظار ها به میزان ۳٫۳% به طور میانگین از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۳۰ افزایش پیدا می کند.

بخوانید طرح توجیهی چیست؟

از زیر مجموعه های اقامتی صنعت گردشگری، اقامتگاه های بوم گردی هستند که در روستاهای اطراف شهرهای بزرگ و دارای آثار تاریخی شکل گرفته است، با توجه به مشکلات شهر نشینی و طبیعت دوستی ادمی، رفتن به دامان طبیعت و مناطق ارام فرصت خوبی است که توسعه روستاها با جذب گردشگر به وجود اید و شهر نشینان بتوانند روستا و سبک زندگی در روستا را از نزدیک لمس کنند.

بوم گردی در تعریف خلاصه یعنی احترام به طبیعت و فرهنگ گذشته و حال حاضر مردمانی که از سال ها قبل در یک زیست بوم خاص زندگی می کنند.

با توجه به افزایش میل و اشتیاق سفر کردن و طبیعت گردی و لذت بردن از جاذبه های طبیعی و خدادادی و در راستای حفظ محیط زیست،پایداری زیست بوم و فرهنگ مناطق گردشگری ،واژه ای نو به نام بوم گردی ظهور پیدا کرده است.

در این راستا،اقامتگاه های بوم گردی احداث شده اند که مکانی برای آسایش و رفاه بیشتر گردشگران بوم گرد فراهم بوده و کمکی در راستای حفظ فرهنگ بومی و محافظت از طبیعت بکر کشورمان باشد.

مشاورین شرکت دانش بنیان بهین صنعت یاب،با عضویت در کانون مشاوران و داشتن تجربه ی ارائه ی بیش از ۱۰۰ ها طرح توجیهی در زمینه اقامتگاه های گردشگری و زیر مجموعه های این صنعت،از جمله اقامتگاه های بوم گردی،همواره آماده خدمت رسانی می باشد.

می خواهید هزینه و میزان سوددهی که پروژه شما دارد را بدست آورید ؟

اگر در مورد محل و  نوع بهره برداری تصمیمات اولیه تان را گرفته اید، پس حتما احتیاج دارید که یک مرور کلی بروی حداقل سرمایه لازم و پیش بینی موارد مهم داشته باشید، کارشناسان بهین صنعت یاب آماده هستند تا طرح شما را بررسی کرده و جزئیات دقیق را در اختیار شما بگذارند. یک تماس تلفنی کافیست تا طرح اختصاصی خودتان را بررسی نمایید.

چه چیز های دیگری قبل از شروع لازم است بدانید ؟ 

در یایان مقالات زیر را برای شما آماده کرده ایم تا جزئیات بیشتری در مورد اجرای طرح های گردشگری را با شما در میان بگذاریم در این مقالات مراحل دقیق تر بررسی شده و ویژگی های هر طرح ( هتل ٬ سفره خانه و …) بیان شده است.

طرح توجیهی احداث باشگاه ورزشی ساحلی

بـا بررسـی پتانسـیل های جزیـره زیبـای کیـش و زمینه هـای موجود جهت توسـعه و ارتقای ورزش های سـاحلی و همچنین با برخورداری از نگرشـی منطقـی بـر محدودیت هـا و موانـع موجـود، بایسـتی راهکارهـای مناسـب در راســتای ترویــج ورزش هــای ســاحلی بــه صــورت حرفــه ای …

طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

ظــروف یکبــار مصــرف پلاستیکی در طبیعــت تجزیه پذیــر نبــوده و دفــع آنهــا باعــث ایجــاد مشکلات جـدی در کشـورها شـده اسـت. از آنجـا کـه جزیـره کیـش یـک منطقــه توریســتی اســت،…

طرح توجیهی پیست کارتینگ مجموعه اتوموبیل رانی کیش

جــود مراکــز تفریحــات هیجانــی ضمــن ایجــاد نشــاط منجــر بــه تخلیــه هیجانـات منفـی زندگـی روزمره افراد و متعاقبا سلـامت جامعـه می­گردد. پیسـت کارتینـگ تجربـه سـرعت بـدون مخاطـره را بـرای افـراد و گروه های سـنی مختلـف فراهـم می نمایـد .

طرح توجیهی احداث رستوران تم دار در کیش

بـا توجـه بـه هـدف سـازمان منطقـه آزاد کیـش جهـت توسـعه همـه جانبـه غـرب و شـمال غـرب جزیـره کیـش، احـداث رسـتوران های تـم دار …

مدارک لازم برای تشکیل پرونده در سازمان گردشگری و دریافت تسهیلات

در این مطلب جهت راحتی شما عزیزان جهت ثبت نام در سامانه گردشگری و تشکیل پرونده مدارک مورد نیاز را لیست کرده ایم. در صورتی که می خواهید با تمامی مراحل و نیازمندی های احداث یک مرکز گردشگری آشنا شوید باید ابتدا این مقاله را مطالعه فرمایید:

طرح توجیهی گردشگری دریایی و ساحلی

گردشگری دریایی و ساحلی ( شامل : طرح توجیهی ورزش های آبی ٬ تفریحات ساحلی ٬ موج سواری ٬ لنج سواری ٬ غواصی ٬ پاراسل و … ) ، یکی از مهم ترین و جذاب ترین و سود اور ترین …


[تعداد: 1    میانگین: 1/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *