طرح توجیهی تولید گل و گلدان

امروزه تولید گل و گلدان یکی از مشاغل خانگی و پردرآمد نیز محسوب می شود. تولید گل و گیاه تنها مربوط به فعالیت های کشاورزی و باغی نمی شود بلکه امروزه بسیاری از افراد از گلدان های زیبا برای بهبود فضای داخلی حیاط و یا خانه خود استفاده می کنند. گل و گیاه همیشه انرژی بسیار مثبت و خوبی را به اعضا خانواده منتقل می کنند.

بیشتر بخوانید : طرح توجیهی چیست ؟ 

افرادی که در خانه های آپارتمانی زندگی می کنند، حتماً باید برای زیباسازی محیط خانه خود از گلدان های مخصوص استفاده کنند؛ زیرا به کمک گل و گیاه، فضای داخلی خانه پرنشاط و زیباتر از همیشه خواهد شد. امروزه حتی در بسیاری از مغازه ها  نیز گل و گیاه فانتزی و زیبا دیده می شوند زیرا استفاده از گل و گیاه، محیط مغازه را صمیمی تر و دلباز تر می کند.

انواع مختلف گلدان های کوچک و بزرگ در طرح های بسیار جذاب و دوست داشتنی تولید می شوند که افراد مختلف می توانند بر حسب سلیقه، مناسب ترین گلدان ها را برای بهبود دکوراسیون محیط کار خود انتخاب کنند. گلدان های پلاستیکی نیز طرفداران بسیار زیادی دارند؛ زیرا این گلدان ها، دارای قیمت خرید بسیار مناسبی هستند و فضای چندان زیادی را اشغال نمی کنند به همین خاطر محدودیت فضا، مانع از خرید این گلدان نخواهد شد.

گلدان های پلاستیکی تنوع بسیار زیادی نیز دارند و افراد می توانند آن ها را در رنگ و مدل های مختلفی سفارش دهند. این گلدان ها وزن سبکی دارند و در برابر ضربه مقاوم هستند. بنابراین به خوبی از گل و گیاه محافظت می کنند. گلدان های سرامیکی و سفالی نیز نمونه های دیگری از گلدان های موجود در بازار هستند که می توان بر حسب سلیقه، گل انتخابی را در هر کدام از گلدان های دلخواه قرار داد.

گل و گلدان

اهمیت گل و گیاه در دنیای امروز بسیار بیشتر از گذشته است؛ زیرا امروزه انسان همیشه در هوای آلوده و سمی زندگی می کند. بر همین اساس برای پاکسازی هرچه بهتر هوای محیط کار و یا خانه از گل و گیاه های مختلف زیبا و تزئینی استفاده می کنند تا از این طریق زیبایی محیط زندگی خود را نیز افزایش دهند.

گیاهان انواع مدل های مختلفی دارند و نحوه نگهداری از آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. اگر در خانه های آپارتمانی زندگی می کنید و به نور کافی دسترسی ندارید، می توانید گیاهان آپارتمانی که در نور و آب کم نیز قادر به زندگی هستند را انتخاب کنید. هر کدام از گل و گیاهان موجود در بازار، زیبایی خاص خود را دارند و افراد می توانند بر حسب سلیقه، مناسب ترین گیاه را در گلدان شیک و جذاب پرورش دهند.

لازم به ذکر است که گاه در مواردی اگر گیاه موجود در گلدان آسیب ببیند آنگاه می توان به راحتی با انتقال بذر گیاه جدید به گلدان، این مشکل را برطرف کرد. گل ها انواع مختلفی دارند که افراد باید متناسب با محیط زندگی خود نسبت به خرید گل و گلدان اقدام کنند.

گل ها طول عمر متفاوتی دارند اما به طور کلی اگر به درستی از آن ها مراقبت شود آنگاه می توان تا مدت ها از زیبایی آن ها استفاده کرد. گل و گلدان نیاز ضروری هر خانه و یا هر محیط کاری محسوب می شود. امروزه می توان به کمک گل و گیاه، فضای اتاق کودک، آشپزخانه، اتاق پذیرایی، اتاق مطالعه و …. را بسیار جذاب تر کرد. هنگامی که گل در داخل گلدان نگهداری شود، آنگاه امکان انتقال آن به گلدان و یا حتی باغچه بسیار راحت تر خواهد شد.

مراحل تولید گل و گلدان

برخی از گل ها در گلدان به خوبی رشد می کنند. مثل گل رز و یا سایر گل های دیگر که هر کدام برای رشد به آب و نور کافی احتیاج دارند. مراحل پرورش گل در گلدان نیاز به دانش و تخصص کافی دارد؛ زیرا کاشت گل و انتخاب خاک مناسب اهمیت بسیار زیادی در سلامتی گیاه دارد.

خاک موجود در گلدان باید املاح و مواد کافی برای رشد گیاه داشته باشد. علاوه بر این باید متناسب با نوع گیاه از گلدان مناسبی استفاده شود. پرورش گل در گلدان مزیت های بسیار زیادی دارد؛ زیرا افراد می توانند بدون داشتن باغچه نیز از نعمت زیبایی گل بهره مند شوند علاوه بر این برای پرورش گل در گلدان نیازی به آبیاری تخصصی و چندان زیاد نیست.

گلدان ها نیز انواع مختلفی دارند. هر کدام از مدل های گلدان در رنگ و طرح های بسیار متنوعی تولید می شوند. علاوه بر این ابعاد و اندازه گلدان ها نیز با یکدیگر متفاوت است. برهمین اساس هر فردی می تواند با توجه به گل مورد نظر خود، زیباترین و مناسب ترین گلدان را انتخاب کند. گل در داخل گلدان، زیبایی بسیار بیشتری دارد. بسیاری از افراد از گل و گلدان به عنوان یکی از فاکتورهای اساسی برای زیباسازی دکور خانه و محیط کار نگاه می کنند..

تاریخچه کشت گیاه در گلدان  

انسان از گذشته توجه ویژه ای به گل و گیاه داشته است. در گذشته های بسیار دور از گل و گیاه به عنوان مواد غذایی و یا دارویی استفاده می شد. ولی با گذشت زمان استفاده از گیاه جنبه تزئینی پیدا کرد و بشر همواره از گل و گیاه برای افزایش احساس آرامش و زیبایی بیشتر محیط استفاده می کند.

تاریخچه مربوط به استفاده انسان از گل مربوط به ۲۸۰۰ سال پیش از میلاد و مصر می شود. مصر باستان از گل برای افزایش زیبایی محیط استفاده می کرد و همواره وجود گل و گیاه با توجه به شواهد بدست آمده، در جشن ها و مراسم مختلف دیده می شد. مصری ها از گذشته توجه ویژه ای به گل و گیاه داشتن و حتی برای نگهداری بهتر از آن ها از ظروف مخصوصی شبیه به گلدان استفاده می کردند.

فرایند کاشت گل در گلدان از اواخر قرن بیستم رواج پیدا کرد، انواع گل و گیاهان مختلف به روش های گوناگون در داخل خاک گلدان پرورش داده می شود و عملیات آبدهی و کود دهی گیاه با دقت بالایی انجام می شد. ایرانیان نیز از گذشته از زیبایی گل و گلدان استقبال می کردند، کتیبه ها و نگاره های قدیمی نشان می دهد که از دوران هخامنشیان، ایرانیان توجه ویژه ای به گیاهان داشتند.

هر کشوری تاریخچه مخصوصی در استفاده از گل و گلدان دارد. دنیای مدرن امروز بیشتر از گذشته به گل و گلدان وابسته است زیرا بشر همواره از زیبایی طبیعت لذت می برد ولی امروزه به دلیل مشغله های کاری و محدودیت فضای نگهداری از گیاهان، گیاه و گلدان بهترین انتخاب برای ایجاد محیطی دلباز و پاک است. بدون شک استفاده از گل و گلدان باعث افزایش هوای پاک می شود. جهت دریافت نسخه کامل این طرح توجیهی با کارشناسان بهین صنعت یاب در تماس باشید.

 بیشتر بخوانید : 

طرح توجیهی گلخانه 

طرح توجیهی گیاهان زینتی 

طرح توجیهی پرورش گیاهان دارویی 

طرح توجیهی لوازم دکوری 

طرح توجیهی جوی پرک 

توجه !

مطالب پیش روی شما صرفا جهت معرفی موضوع به رشته تحریر در آمده است؛ از این رو اعداد و ارقام ذکر شده کاملا تقریبی می باشد.

طرح های توجیهی تهیه شده توسط شرکت بهین صنعت یاب قابل ارائه به نهاد ها، بانک ها و سازمان ها میباشد. این طرح ها با تبعیت از استاندارد های مورد نیاز ارگان مربوطه تنظیم میشوند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص پروژه موردنظرتان با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonصحبت با کارشناس