عضو رسمی و دارای رتبه از کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی

بانک‌ها و مؤسسات تأمین‌کننده منابع مالی طرح‌ها درفرآیند پرداخت تسهیلات، به منظور اطمینان از صحت برآوردها و بررسی‌های فنی و مالی، و اقتصادی بودن طرح‌های متقاضیان نیازمند انجام مطالعات اقتصادی، فنی و مالی طرح توسط مشاوران مورد اعتماد و حضور مشاور در تمام مراحل کار می‌باشند.
با توجه به همين نياز و مسائل و مشکلات دیگر، قانون "تسهيل اعطاء تسهيلات بانكي و كاهش هزينه‌هاي طرح و تسریع در اجرای طرح‌هاي توليدي و افزايش منابع مالي و كارآئي بانك‌ها" در تاريخ 05/04/1386 توسط مجلس شوراي اسلامي تصويب و ابلاغ شد. بر اساس ماده 5 اين قانون، دولت مكلف شد با ايجاد نهادهاي جديد از جمله گروه‌هاي مشاور مالي و سرمايه‌گذاري غيردولتي، زمينه تسهيل و تسريع اعطاء تسهيلات را فراهم آورد. پس از تشكيل ده‌ها جلسه كارشناسي و تخصصي و جمع‌آوري اطلاعات و مسائل مطرح شده توام با تبادل نظر و نظرخواهي‌هاي متعدد، اين فعاليت‌ها نهايتاً منجر به اتخاذ تصميم مبنی برتشکیل کانون مشاوران اعتباری وسرمایه‌گذاری بانکی به منظورایجاد یک نظام حرفه‌ای مبتنی بر عدالت و تقواي حرفه‌اي، در عين رعايت استقلال فني و ارتقاي تكنولوژي در امر مشاوره سرمايه‌گذاري گرديد.
تعيين چارچوب مشخص براي استاندارد کردن مطالعات توجیهی، تعهدات و وظايف مشاوران، ایجاد رویه واحد در تنظيم گزارش‌هاي اقتصادي، فني و مالي از جمله وظايف کانون مشاوران اعتباري و سرمايه‌گذاري است.
شرکت مشاوره مدیریت و مهندسی بهین صنعت یاب، بر اساس سوابق درخشان خود و انجام پروژه‌های موفق سرمایه‌گذاری، موفق به عضویت و دریافت رتبه تخصصی ب-1 در گرایش های تخصصی "انرژی، نفت و گاز" ، "مصنوعات صنعتی" و "خدمات" از کانون مشاوران اعتباري و سرمايه‌گذاري بانکی گردیده است.


عضویت در انجمن شرکت‌هاي مشاور سرمايه‌گذاري و نظارت طرح‌ها

اانجمن شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری و نظارت طرح‌ها، تنها تشکل صنفی غير دولتی می‌باشد که به عنوان نماينده مشاوران سرمايه‌گذاری به وسیله ارتباط با بانک صنعت و معدن و مشارکت در تدوين دستورالعمل‌ها، تعيين صلاحيت و رتبه‌بندي مشاوران، نقش تعیین‌کننده‌ای را در جهت ارتقاء دانش سرمایه‌گذاری کشور ایفا می‌کند؛ همچنین همکاری با سیستم مالی و بانکی کشور در جهت توسعه و نیل به اهداف ملی سرمایه‌گذاری از دیگر دستاوردهای انجمن می‌باشد.

عضویت در گروه شرکت‌های دانش‌بنیان وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

شرکت های دانش بنیان با تکیه بر سرمایه‌های علمی، با هدف گسترش اقتصاد دانش محور در جهت هم‌افزایی و تلفیق ثروت و دانش برای رسیدن به بالاترین اهداف اقتصادی و علمی تشکیل شده‌اند شرکت مشاوره مدیریت و مهندسی بهین صنعت یاب، پس از ارزیابی های لازم توسط معاونت علمی و فن‌آوری نهاد ریاست جمهوری، موفق به عضویت در رسته فن‌آوری تجاری سازی شرکت‌های دانش بنیان گردیده است.


اخذ جواز و پروانه فنی و مهندسی از وزارت صنعت، معدن و تجارت

شرکت مشاوره مدیریت و مهندسی بهین صنعت یاب با توجه به ارائه طیف گسترده ای از خدمات تخصصی فنی و مهندسی، تلاش در جهت انجام مطالعات و اجرای طرح‌های صنعتی و تولیدی، و همچنین استفاده بهینه از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، توانسته است تنها تاییدیه وزارت صنعت، معدن و تجارت را در این زمینه با عنوان جواز فنی و مهندسی و پروانه فنی و مهندسی دریافت نماید.


عضویت در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

سال 1263 مجلس «وکلای تجار» به عنوان اولین نهاد حامی تجار ایران شکل گرفت و بعدها به اتاق بازرگانی تغییر نام داد. مورخان تاریخ اقتصاد ایران اعتقاد دارند پایه و اساس تمامی فعالیت‌های صنفی و تخصصی بخش بازرگانی کشور از همین نهاد شکل گرفته است. عمده فعالیت‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران عبارتند از:

  • ارائه تصميمات در کميسيون‌هاي تخصصي به قواي سه گانه در جهت حمايت بخش خصوصي به دنبال راه حل جويي مشکلات فراراه توسعه اقتصاد کشور و اثرگذاري در مصوبات قانوني مطرح در دولت و مجلس.
  • ارائه تسهيلات و کمک‌هاي فني و اقتصادي با همکاري سازمان سرمايه‌گذاري و کمک‌هاي فني و اقتصادي ايران بمنظور جذب سرمايه‌گذاري خارجي.
  • ارتباط و همکاري با اتاق‌هاي بازرگاني و صنايع و معادن ساير کشورها.
  • ارائه خدمات مشاوره در زمينه سرمايه‌گذاري خارجي در ايران.
  • اعزام هيئت‌هاي تجاري به خارج از کشور و پذيرش هيئت‌هاي تجاري از خارج از کشور.
  • مبادله اطلاعات تجاري در سطح جهان
  • ايجاد مرکز هم‌انديشي براي توسعه بخش خصوصي جهت ايفاي نقش اصلي بخش خصوصي در احياء و بالندگي اقتصاد کشور.
  • تحقيق و توسعه پيرامون مسائل بازرگاني خارجي و جذب سرمايه‌گذاري خارجي.
این شرکت بر اساس سوابق و تجربیات درخشان خود، موفق به عضویت در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گردیده است.

عضویت در انجمن صنعت، معدن و تجارت

انجمن صنعت، معدن و تجارت در نظر دارد با فرهنگ سازی اقتصادی و باتشکیل کارگروه‌ه‌های تخصصی و با رویکرد جلب سرمایه گذاران ایرانی داخل و خارج کشور و با شناسایی، بررسی مسائل و مشکلات بوجود آمده درحوزه‌های مرتبط، حمایت لازم را از کار آفرینان و تولیدکنندگان و صاحبان صنایع از طریق ارتباط بادستگاه‌های اجرائی ذیربط و نیز ارائه نقطه نظرات تخصصی به کمیسیون‌های مربوطه مجلس شورای اسلامی فراهم آورد تا با نهادینه سازی مدیریت جهادی با یک عزم ملی در راستای تحقق منویات معظم له، ایرانی آبادتر بسازد.

عضویت در انجمن مهندسی صنایع ایران

انجمن مهندسی صنایع ایران، فرصت گرانبهایی است که بتوان مستقیماً با آن گروه از جامعه مهندسی صنایع کشور که از طریق انجمن بهم پیوسته‌اند مرتبط شد. انجمن یگانه نهاد علمی، مستقل، اندیشه‌ورز و داوطلبانه کشور در تخصص مهندسی صنایع است که با تلاش‌ها و پیگیری‌های فراوان جمعی و گروهی اساتید و متخصصین صنایع در سال 1378 تأسیس و پا به عرصه وجود نهاد. شرکت بهین صنعت یاب، به‌عنوان یک شرکت مشاوره‌ای در زمینه صنعتی و اقتصادی به سهم خود، از اهداف انجمن مهندسی صنایع ایران در جهت توسعه صنعت کشور حمایت نموده است.

اخذ گواهینامه های کیفیت

گواهینامه¬های کیفیت، در راستای انطباق سیستم مدیریت با یک استاندارد مرجع و نتیجه توانایی سازمان در برآورد نیازهای مشتریان بوده و همچنین قدم نهادن در مسیر بهبود مستمر را سرعت می¬بخشد. به منظور نیل به اهداف مذکور و حرکت در جهت توسعه پایدار، بهین صنعت یاب در سال 1393 موفق به کسب گواهینامه¬های بین¬المللی سیستم مدیریت کیفیت شده است.

عضویت در خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران

به منظور زمینه‌سازی، تقویت و موثرسازی نقش انجمن‌ها و فعالیت تشکل‌های تخصصی و کمک به تحقق اهداف مشترک آنها و وزارتخانه‌های ذی‌ربط، به‌ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت، خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران که تشکلی غیرسیاسی و غیرانتفاعی است، از سال ۱۳۸۱ آغاز به کار کرد. بهین صنعت یاب در سال ۱۴۰۰ موفق به کسب گواهینامه خانه صنعت،معدن و تجارت جوانان ایران شده است