اخذ جواز تاسیس صنایع

 

:: اخذ جواز تاسیس

جهت شروع یک کار صنعتی بیش از هر چیز لازم است نسبت به تهیه مجوزهای مربوط مانند جواز تاسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت اقدام به عمل آید. اولین مدرک مورد نیاز جهت احداث هر واحد صنعتی جواز تاسیس و یا موافقت اصولی واحد می‌باشد که به متقاضی انجام فعالیت تولید، طراحی و مونتاژ اجازه داده می‌شود تا نسبت به انجام فعالیت مذکور در محدوده‌ای که خود سازمان صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته است فعالیت نماید. این موافقت (جواز تاسیس) به معنی عدم اخذ مجوزهای دیگر مرتبط با موضوع فعالیت نمی‌باشد.

 

جواز تاسیس

:: پروانه بهره برداری

كليه واحدهاي صنعتي كه اقدامات لازم براي نصب ماشين‌آلات خط توليد، تامين نيروي انساني مورد نياز، و توليد آزمايشي را انجام داده باشند؛ اعم از اينكه داراي جواز تاسيس بوده و يا نباشند، با رعايت اين دستورالعمل، مي‌توانند پروانه بهره‌برداري دريافت نمایند.

تبصره 1: توليد آزمايشي به منزله نصب و راه‌اندازي ماشين‌آلات و تجهيزات مرتبط با توليد محصول، و نيز توليد محصول در يك دوره مشخص به صورت انبوه مي‌باشد. (تشخيص انجام توليد آزمايشي با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مربوطه است.)

تبصره 2: رعايت ممنوعيت صدور پروانه بهره برداري در شعاع 120 كيلومتري تهران و شعاع 50 كيلومتري اصفهان ضروري است.

 

از آنجایی که فرآیند اخذ جواز تاسیس صنایع و پروانه بهره‌برداری، کاملاً تخصصی و نیاز به اطلاعات صاحبان فن و تخصص دارد، لذا کارشناسان و کارگروه تخصصی تنظیم طرح توجیهی  شرکت مشاوره مدیریت و مهندسی بهین صنعت یاب، با در اختیار داشتن کارشناسان صنایع آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشند. اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری در استان تهران، البرز و سایر استان‌های کشور با کمترین زمان ممکن توسط تیم این شرکت صورت می‌پذیرد.