سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیارد تومانی در پرورش ماهی‌ در قفس در بوشهر

پرورش ماهی در قفس

استاندار بوشهر گفت: ۹۰ میلیارد تومان در اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری سرمایه‌گذاری می‌شود. به گزارش مهر، مصطفی سالاری در نشستی با معاون آموزشی و پژوهشی وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر افزایش سهم اشتغال جوامع محلی پارس جنوبی با این صنعت خاطرنشان کرد: تحقق این مهم و افزایش اشتغال نیروهای مناطق پیرامونی پارس جنوبی جز با آموزش میسر نمی‌شود.

سالاری با اشاره به دیگر ظرفیت‌های این استان به پرورش ماهی در قفس پرداخت و گفت: اکنون طرح پرورش ماهی در قفس در سد مخزنی رئیسعلی دلواری تایید شده و به‌زودی اجرایی می‌شود. وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ میلیارد تومان در اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری سرمایه‌گذاری می‌شود، بیان کرد: اجرای این طرح که ۶۰ میلیارد تومان آن از طریق تسهیلات صندوق سرمایه‌گذاری تامین می‌شود تحول مهمی در حوزه تولید، اقتصاد و اشتغال ایجاد می‌کند.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به پرورش ماهی در قفس در دریا گفت: استان بوشهر دراین حوزه دارای ظرفیت‌های مهمی است که ظرفیت سرمایه‌گذاری برای طرح پرورش ماهی در قفس در دریای استان فراهم است. معاون پژوهش وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مهمی در حوزه صنعت، معدن و تجارت است، اظهار داشت: با توجه به قابلیت‌های استان بوشهر در بخش‌های یادشده زمینه فعالیت‌های تحقیقاتی در این حوزه‌ها باید فراهم شود.

علی‌اصغر توفیق با اعلام اینکه رویکرد صنایع در کشور باید دانش‌بنیان شود، گفت: برای تحقق این مهم کارگروه توسعه، تولید، بازار و صادرات محصولات دانش‌بنیان در وزارت صنعت، معدن و تجارت تبیین شده است. توفیق با اعلام اینکه ۱۰ درصد مالیات صنایع در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی هزینه می‌شود، گفت: واحدهای صنعتی و تولیدی که بیش از ۵۰۰ میلیون تومان درآمد سالانه دارند ۱۰ درصد مالیات‌های پرداختی آنها در حوزه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی هزینه می‌شود.

جهت آشنایی بیشتر با سرمایه گذاری در پرورش ماهی در قفس اینجا کلیک کنید.

بهین صنعت یاب از ایده تا اجرا پشتیبان شماست


[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *