سرمایه گذاری خارجی
ضرورت جذب سرمایه‌گذار خارجی در اقتصاد ایران
بهمن ۳۰, ۱۳۹۶
شهرک‌های صنعتی، محل دفن واحدهای تولیدی
اسفند ۲۰, ۱۳۹۶

طرح توجیهی فنی- اقتصادی تولید نانو ذرات اکسید روی

مطالعات امکان سنجی احداث مجتمع تولید نانو ذرات اکسید روی

کارفرما: شرکت محترم شاندیز سازه پرشین

معرفی طرح

اکسید روی با فرمول ZnO، به دلیل خصوصیات فیزیکی و شیمیایی منحصر به فردی که دارد، یکی از ذرات پر مصرف و پر کاربرد معدنی می باشد و مورد توجه صنعتگران قرار گرفته است. اکسید روی به شکل پودری سفید رنگ بوده و غیر قابل حل در آب می باشد. اکسید روی از جمله مواد با خواص منحصر به فرد می­باشد، این ماده در قرن اخیر به دلیل استفاده در وسایل ذخیره انرژی دارای اهمیت زیادی است. با سنتز نانوذرات اکسید روی می‌توان خواص این ماده را بهبود بخشید و کاربردهای بیشتری از آن ارائه داد.

نانو ذرات روی علاوه بر صنایع آرایشی و بهداشتی، سرامیک، لاستیک و … برای تولید پانسمان­ های طبیعی به منظور درمان زخم­ ها نیز کاربرد دارد. به علت خاصیت ضد باکتریایی این نانو ذرات، و همچنین به دلیل تضعیف کنندگی اشعه فرا بنفش نور خورشید، از آنها در تولید کرم ­های ضد آفتاب نیز استفاده می­ شود.

یکی از اولین کاربردهای فناوری نانو در صنعت آرایشی و بهداشتی استفاده از نانومواد اکسید فلزی از قبیل اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم در کرم­های ضد آفتاب می­باشد از جمله موارد مهم در این فرمولاسیون عدم ایجاد اثر سفیدی بر روی پوست بعد از استفاده از کرم است. از دیگر مزایای کرم های ضدآفتاب جدید، این است که به وسیله پوست جذب نشده و ایجاد حساسیت (آلرژی) نمی­ کند. تولید نانو ذره ­ها برای محصولات ضد آفتاب روز به روز در حال افزایش می ­باشد که بیشتر آنها متشکل از نانو دی اکسید تیتانیوم و نانو ذرات اکسید روی هستند.

 

مشخصات سرمایه گذاری
شرح پروژه
موضوع مطالعات امکان سنجی احداث مجتمع
تولید نانو ذرات اکسید روی
محل اجرا استان اصفهان
 مجری طرح شرکت محترم شاندیز سازه پرشین
 نتایج نرم افزار کامفار
میزان سرمایه گذاری ۵۹۸٫۰۰۰ میلیون ریال
 نرخ بازده داخلی (IRR)  ۳۰ درصد
 بازگشت سرمایه ۳٫۵ سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *