* Widget Muffin Menu * * @package Betheme * @author Muffin group * @link http://muffingroup.com */ طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی - مشاوره تهیه طرح توجیهی
جایگاه طرح توجیهی
جایگاه طرح های توجیهی در بهره وری اقتصادی
مهر ۲۵, ۱۳۹۶
طرح توجیهی کشت گل محمدی
طرح توجیهی کشت گل محمدی
آبان ۱۵, ۱۳۹۶

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی

طرح توجیهی احداث نیروگاه خورشیدی

احداث نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۷مگاوات

کارفرما: شرکت مشاوره مدیریت و مهندسی بهین صنعت یاب ایرانیان

 

معرفی طرح

یکی از چالش های پیش روی صنعت برق کشور رشد شدت مصرف بالای برق است. در دنیای امروز زندگی بدون برق امکان پذیر نیست، از طرفی تمام صنایع کشور به برق ارتباط دارد از این رو باتوجه به نیاز روز افزون به برق و کاهش منابع سوخت فسیلی لزوم توجه به منابع تجدیدپذیر انرژی به خوبی احساس می شود و امروزه جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. بهره گیری و استفاده مناسب از انرژی خورشیدی یکی از راه های تامین انرژی مورد نیاز صنایع است که ضمن حفاظت از محیط زیست، کاهش قطعی برق را در پی دارد.

ایران با وجود ۳۰۰ روز آفتابی از مجموع ۳۶۵ روز سال در بیش از دو سوم مساحت خود و متوسط تابش ۴٫۵ تا ۵٫۵ کیلووات ساعت بر متر مربع در روز یکی از کشورهای با پتانسیل بالا در زمینه انرژی خورشیدی است. طبق مطالعاتی که مرکز هوافضای آلمان (DLR) انجام داده، در مساحتی بیش از ۲۰۰۰ کیلومترمربع، امکان نصب بیش از ۶۰ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی خورشیدی وجود دارد.

مطالعات مقدماتی طرح توجیهی احداث نیروگاه خورشیدی

صنعت برق از بازار مناسبی برخودار است و در ۱۰ سال آینده به افزایش ظرفیت ۵۰ هزار مگاواتی نیازمند هستیم. ظرفیت مورد نیاز انرژی‌های نو (شامل انرژی خورشیدی و بادی)  حدود ۷۵هزار مگاوات است.

مشخصات سرمایه گذاری
شرح پروژه
موضوع مطالعات امکان سنجی احداث نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۷مگاوات
محل اجرا استان کرمان، بخش راین
 مجری طرح شرکت بهین صنعت یاب
 نتایج نرم افزار کامفار
میزان سرمایه گذاری ۳۲۵,۹۴۷ میلیون ریال
 نرخ بازده داخلی (IRR)  ۳۳ درصد
 بازگشت سرمایه ۶ سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *