طرح توجیهی فنی- اقتصادی تولید و آماده سازی انواع نان و شیرینی

کارفرما: شرکت نان آورد

 

معرفی طرح

امروزه یکی از محصولات مهم در جهان مربوط به صنایع نان و شیرینی‌پزی است که مصرف‌کنندگان زیادی در سراسر جهان دارد­. افزایش تقاضای جهانی نسبت به این صنعت موجب تولید انبوه و تنوع این محصولات شده است. طبق آمارهای موجود در فاصله سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳، شیرینی با داشتن ۸۰درصد از حجم تولیدی، سریع‌ترین میزان رشد را در میان محصولات پخته شده جهان داشته است. طبق پیش‌بینی تحلیلگران، بازار جهانی کیک و شیرینی تا سال ۲۰۲۰ با نرخ رشد سالانه ۳٫۷۶درصد رو به ‌جلو حرکت خواهد کرد.

کشورهای آسیایی به دلیل پرجمعیت بودن یکی از مهم‌ترین بازارهای صنعت شیرینی و کیک در جهان به شمار می‌روند، ضمن اینکه از تولیدکنندگان مهم این صنعت نیز هستند. ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و صنعت شیرینی و شکلات سازی حجم بالایی از تولید داخلی و صادرات محصولات کشور را تشکیل می ­دهند­.

در این صنعت برای پخت محصولاتی مانند کیک و شیرینی، مواد مختلفی مانند کره، آرد، عسل، تخم‌مرغ، میوه‌ها، مواد رنگ و طعم‌دهنده و غیره لازم است که باعث شکل‌گیری بازاری پویا برای این صنعت شده‌اند. با توجه اهمیت ارزش تغذیه ­ای محصولات صنعت شیرینی، این طرح به ارائه محصولاتی می‌پردازد که مقدار کالری آنها کمتر بوده و در راستای رژیم‌های غذایی و سلامت فردی تولید ‌شوند.

باتوجه به موارد فوق‌الذکر و از آنجا که، ایجاد واحدهای تولیدی در زمینه‌های صنایع غذایی و تبدیلی در کشورهای در حال توسعه موجب چند برابرشدن ارزش افزوده محصولات کشاورزی می ­شود و در ساختار اقتصادی ایران نیز بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی همواره از جایگاه ویژه‌ای در فرایند توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور برخوردار بوده است؛ همچنین ارزان بودن مواد خام، ارزبری کم، نیروی کار ارزان و نیاز به سرمایه کم؛ همگی از جمله عواملی است که ایجاد صنایع تبدیلی و غذایی را  توجیه­ پذیر کرده و موجب چند برابر شدن ارزش افزوده محصولات کشاورزی می ­شود. همچنین مواردی چون برتری نسبی سرمایه ­گذاری و پتانسیل بالای صادراتی در این بخش، ساختار اقتصادی تولید، محرومیت زدایی و ارزش سرمایه ­داری­ ها، استعداد این سرزمین را برای توسعه و رشد و راه ­اندازی صنایع تبدی و غذایی توجیه می­کند.

محصولات طرح توجیهی تولید انواع نان و شیرینی مطابق با تکنولوژی شرکت فرانسوی delifrance تولید می شود.

مشخصات سرمایه گذاری
شرح پروژه
موضوعمطالعات امکان سنجی
آماده سازی انواع نان، کیک و شیرینی
محل اجرااستان تهران، شهرک صنعتی شمس آباد
 مجری طرحشرکت نان آورد پانیک
 نتایج نرم افزار کامفار
میزان سرمایه گذاری۴۹٫۸۹۶ میلیون ریال
 نرخ بازده داخلی (IRR) ۷۲٫۲۹ درصد
 بازگشت سرمایه۲٫۴ سال

در صورت نیاز به مطالعات امکان سنجی و طرح توجیهی کاملاً تخصصی، به روز، مستند و قابل دفاع در کلیه بانک ها با شرکت بهین صنعت یاب تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *