کلاف دوم امروز پیشنهاد به سرمایه‌گذارانی است که تمایل ورود به اقتصاد استان یزد را دارند. طی خبری مدیر کل اقتصاد و دارایی استان یزد از تدوین 80‌ فرصت سرمایه‌ گذاری جدید خارجی در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی، عمران شهری و میراث فرهنگی و صنایع‌دستی برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان خبر داد.  اولین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی دنیا، بهشت انرژی خورشیدی ایران و جایگاه برتر استان در حوزه صنعت، همه ظرفیت‌هایی است که می‌توان نسبت به جذب سرمایه‌گذار اقدام کرد.

رتبه اول تولید کاشی و سرامیک، رتبه دوم در تولید محصولات نساجی، رتبه دوم در شاخص‌های عمده معدنی، رتبه دوم تولید محصولات گلخانه‌ای، رتبه سوم در سهولت فضای کسب و کار در کشور همگی از ظرفیت‌های استان محسوب می‌شوند. این ظرفیت‌ها قطعاً برای بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی نیز مطلوب است و معرفی آنها به متقاضیان قطعاً زمینه سرمایه‌گذاری در استان را فراهم خواهد کرد.

علی نمازی با بیان اینکه در حال حاضر 19 ‌مجوز سرمایه‌ گذاری خارجی در استان یزد صادر شده است، ادامه داد: تاکنون بیش از 30 میلیون دلار سرمایه خارجی وارد استان شده است. وی با بیان اینکه حوزه فعالیت بیشتر این شرکت‌ها بخش صنعت و معدن به ویژه صنایع فولادی است، افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها از کشورهایی نظیر هندوستان، ایتالیا، استرالیا و آلمان جذب شده است. به گفته این مسئول، شهرستان‌های یزد، اردکان، میبد، خاتم و مهریز موفق به جذب سرمایه‌گذاری خارجی شده‌اند و این ظرفیت هنوز هم در استان وجود دارد. این مسئول بر ضرورت استفاده از توان سرمایه‌‌گذاران خارجی برای انتقال آب به استان و بازاریابی ملی و بین‌المللی برای جذب سرمایه‌‌گذاری در استان تأکید کرد.

ما هم در این کلاف به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌دهیم برای شروع سرمایه‌ گذاری خود در استان یزد با مراجعه به اداره اقتصاد و دارایی استان یزد و دریافت پیشنهادات این استان برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گردشگری و صنعت و معدن وارد عمل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صحبت با کارشناس