مطالعات مقدماتی طرح توجیهی پرورش بوقلمون

مقدمه ای در معرفی طرح توجیهی پرورش بوقلمون

احداث و راه اندازی هر واحد تولیدی یا خدماتی، نیازمند شناخت مبانی تئوریک و دیدگاه های عملی متناسب با شرایط اقتصادی موجود جامعه به منظور نیل به اهداف پروژه می باشد. طرح توجیهی پرورش بوقلمون و تولید گوشت بوقلمون ایجاب می کند که پارامترهای مختلف و چند جانبه اقتصادی- صنعتی در طرح توجیهی پرورش بوقلمون مورد نظر قرار گیرند.

از بین مواد پروتئینی، پرورش طیور صنعتی به علت قابلیت پرورش متراکم و میزان رشد بالا به همراه ضریب تبدیل غذایی مناسب جایگاه خاصی دارد که در این بین در سال‌های اخیر پرورش بوقلمون‌های صنعتی به دنبال بهبود پتانسیل‌های رشد این پرنده از طریق بهگزینی ژنتیکی پیشرفت بسیاری داشته است.

به علت عملکرد برتر پرورش بوقلمون صنعتی در مقایسه با سایر پرندگان صنعتی نظیر مرغ گوشتی که از قابلیت وزن‌گیری بیشتر در سنین بالا و ضریب تبدیل کمتر و از طرفی مزایای فراوان گوشت آن که پائین بودن چربی و کلسترول، مقادیر فراوان املاح معدنی و اسید آمینه‌ها و ویتامین‌های ضروری نظیر گروه B برخوردار می‌باشد، در بسیاری از کشورها تولید و همچنین گوشت این پرنده در کنار سایر منابع غذایی حیوانی مصرف قابل توجهی دارد.

در حال حاضر در جهان نژادهاي متنوعي از اين پرنده مورد پرورش قرار مي‌گيرند كه با توجه به مقاومت خوب در برابر بيماري‌ها، تلفات كم، ضريب تبديل مناسب و همچنين اقتصادي بودن اين صنعت شاهد فراگير شدن آن در كشورهاي گوناگون مي‌باشيم؛ به گونه‌اي كه در سال‌هاي اخير سهم توليد و مصرف گوشت بوقلمون در كشورهاي اروپايي در حال رشد بوده و هم اكنون در كشورهايي نظير فرانسه و انگلستان و غیره اين محصول در رژيم غذايي مردم سهم به سزايي دارد. اين پرندگان عموماً به منظور استفاده از گوشت پرورش داده ‌مي‌شوند و توليد گوشت آنها معمولاً داراي توجيه اقتصادي مناسب مي‌باشد.

 

معرفی محصول طرح توجیهی پرورش بوقلمون

در ابتدا به معرفی طرح توجیهی پرورش بوقلمون و تعریف کلی بوقلمون میپردازیم . بوقلمون پرنده‌ای از نژاد قرقاولان و بزرگ‌ترین و سنگین‌وزن‌ترین پرنده خانگی است. بوقلمون‌ها با یک ریش گوشتی که از زیر نوکشان آویزان می‌باشد و با یک برآمدگی گوشتی که از بالای نوک آویزان بوده و اسنود (snood) نامیده می‌شود آن‌ها را متمایز می‌گردند. با طول بالی از ۱٫۵ تا ۱٫۸ متر، بوقلمون‌ها بزرگ‌ترین پرندگان جنگل‌های محل زندگی خود می‌باشند و همچون بسیاری از دیگر گونه‌های راسته‌ ماکیان‌سانان، بوقلمون نر بزرگ‌تر و رنگارنگ‌تر از بوقلمون ماده می‌باشد.

بوقلمون سفيد سنگين مهمترين نژاد براي پرورش بوقلمون صنعتي است. پرورش بوقلمون سفيد متوسط در بعضي از کشورها مرسوم بوده و بايد به‌عنوان يک آلترناتيو براي پرورش دهندگان محسوب گردد. البته در ايران، بيشترين علاقه پرورش دهندگان مربوط به بوقلمون‌هاي سنگين وزن است که وزن زنده نرهاشان گاه به بيش از ۲۰ کيلوگرم نيز مي‌رسد.

صنعت بوقلمون در كشور ما بسيار نوپا و هنوز در ابتداي راه است. هرچند سابقه مصرف گوشت بوقلمون در ايران به حدود ۵۰۰ سال پيش باز مي‌گردد، ولی در ايران تا پيش از دوره صفويه بوقلمون يافت نمي‌شد. نخستين بار ارامنه‌اي که براي تجارت از ايران به اروپا رفته بودند، بوقلمون اهلي را با خود به ايران آوردند و آن را به شاه عباس تقديم کردند، اما در طي اين ساليان اين پرنده عموماً به صورت بومي و سنتي، پرورش داده شده و بيشتر در مناسبت‌هاي خاص سال و در مراسم ويژه براي استفاده از گوشت، ذبح مي‌گرديده است. پيشرفت علوم ژنتيک، تغذيه و مديريت و تاثير آنها بر پرورش بوقلمون سبب شد تا پرورش بوقلمون از شكل سنتي، خارج شود و نژادهاي جديدي از بوقلمون‌هاي صنعتي به‌وجود آيد که گوشت آن حاوي پروتئين زياد و چربي و کلسترول کمي است.

پرورش صنعتي بوقلمون در ايران بيشتر در مناطق تهران، اصفهان، قزوين و خراسان متمركز است و در ساير نقاط نيز به‌صورت پراكنده مزارعي در حال فعاليت هستند. البته اين بدان معنا نيست كه ساير مناطق به لحاظ جغرافيايي قابليت پرورش بوقلمون را ندارند، زيرا وقتي سخن از پرورش صنعتي به ميان مي‌آيد، يعني پرورش تحت شرايط كنترل شده محيطي؛ پس در هر شرايطي بسته به ابزارهاي كنترلي تحت اختيار، مي‌توان پرورش داد، اما برخي مناطق به‌دليل شرايط آب و هوايي، نزديكي به كشتارگاه، نزديكي به بازار خريد مواد اوليه يا بازار مصرف از شرايط ويژه‌اي برخوردارند.

 

معرفی كاربردها و مزایای طرح توجیهی پرورش بوقلمون

دلايل اصلي توليد و مصرف گوشت بوقلمون در اروپا و آمريكا را مي‌توان چنين عنوان كرد:

  • گوشت بوقلمون از نظر چربي و كالري فقير و از نظر فيزيولوژي تغذيه بسيار با اهميت مي‌باشد و ارزش رژيمي آن شبيه به گوشت بدون چربي گوساله‌هاي بسيار جوان است.
  • امكان عرضه اين گوشت به اشكال گوناگون وجود داشته و مي‌توان آنرا به صورت لاشه كامل، قطعات ران و سينه و يا به صورت كالباس، سوسيس و … وارد بازار نمود.
  • گوشت بوقلمون از نظر سلامت بسيار مورد توجه است، زيرا تقريباً مي‌توان گفت كه هيچ نوع بيماري از طريق مصرف آن به انسان منتقل نشده و حتي اين حيوان در برابر بيماري‌هاي شايع بوقلمون نيز از خود مقاومت نشان مي‌دهد و نسبت به طيور ديگر مانند مرغ ميزان ابتلا كمتر مي‌باشد، به عبارت ساده‌تر بيماري مشتركي بين انسان و بوقلمون وجود نداشته و به همين دليل اگر پس از كشتار، عمليات پركني و ذخيره آن به صورت بهداشتي صورت گيرد هيچگونه خطري را براي انسان نخواهد داشت.

گوشت بوقلمون بدون پوست، به طور طبیعی چربی کمی دارد که معادل ۱ گرم چربی در هر ۳۰ گرم گوشت است، لذا کسانی که دارای رژیم غذایی کم‏ چربی هستند، می‏توانند از آن استفاده کنند. ۱۵۰ گرم گوشت بوقلمون حدود نیمی از اسید فولیک مورد نیاز روزانه را تامین می‌کند. همچنین منبع خوبی از پروتئین، سلنیوم، روی و پتاسیم و ویتامین ‏های B1، B3، B6 و B12 و اسید آمینه تریپتوفان است.

بوقلمون کلسترول بد خون را کاهش می‏‏دهد، آرامش و سرحالی ایجاد می‏کند، از سرطان جلوگیری می‏کند، ترشح هورمون تستوسترون را افزایش می‏دهد، سیستم ایمنی را تقویت می‏کند.

 

وضعیت تولید گوشت و فرآورده های بوقلمون

در چند سال اخیر خوشبختانه با توجه به افزایش مصرف گوشت بوقلمون در سبد کالایی مردم در کشورمان سبب احتیاج به کشتارگاه‌های صنعتی بوقلمون در گوشه و کنار کشور بیشتر احساس شده است. این امر سبب شده که بیشتر کشتارگاه‌های مرغ یک خط جهت کشتار بوقلمون در کنار کشتارگاه مرغ خود اضافه کنند که این امر هم به سود کشتارگاه داران و نیز هم به سود پرورش دهندگان بوقلمون شده است که می‌توانند در اکثر شهرها بوقلمون زنده خود را کشتار کنند. از جمله کشتارگاهایی که می‌توان در این بین جهت کشتار بوقلمون نام برد عبارت‌اند از: کشتار گاه سپید بال میعاد در استان قزوین، کشتارگاه طیور زنجان در استان زنجان، کشتارگاه آذر مرغ در استان آذربایجان، کشتارگاه بهاران در استان قم، کشتارگاه‌های ثمین و نیز سپاهان در استان اصفهان، و کشتارگاه ایران طیهو در استان تهران.

در حال حاضر حدود ۳۰۰ واحد فعال پرورش بوقلمون در کشور موجود است که سالانه با پرورش ۲ میلیون قطعه بوقلمون بیش از ۲۰ هزار تن گوشت تولید و وارد سبد خانوار هموطنان می‌شود. صنعت بوقلمون در دنیا از رشد بسیار مطلوبی برخوردار بوده، بطوریکه در حال حاضر تولید گوشت بوقلمون درجهان حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال می‌باشد که ۵۰ درصد آن توسط کشور آمریکا تولید و ۴۰ درصد باقیمانده سهم کشورهای اروپایی و ۱۰ درصد تولید هم سهم سایر قاره‌های جهان می‌باشد.

 

بررسی میزان مصرف گوشت بوقلمون

لاشه بوقلمون با کم کردن استخوان، حدود ۷۵ درصد گوشت خالص دارد. بوقلمون تنها پرنده‌ای است که دو نوع گوشت قرمز و سفید دارد و گوشت قرمزش قابل قیاس با گوشت گوسفند است و گوشت سفید آن گوشتی رژیمی با ۲۸ درصد پروتئین است. در حال حاضر مصرف‌کنندگان بوقلمون در کشور را اقشار متوسط و رو به پائین تشکیل می‌دهند. این درحالی است که در گذشته این محصول پروتئینی گوشت اعیانی به شمار می‌رفت.

به دلیل قیمت مناسب و پروتئین بالا، گوشت بوقلمون می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای گوشت قرمز باشد، با وجود ۳۰۰ واحد پرورش بوقلمون در کشور، سرانه مصرف سالانه گوشت بوقلمون ۴۰۰ گرم است. درحالیکه سرانه مصرف گوشت بوقلمون در اتحادیه اروپا حدود ۵کیلوگرم و در آمریکا ۸ کیلوگرم است. پس از گذشت ۱۲سال از عمر صنعت پرورش بوقلمون در کشور، سرانه مصرف این محصول همچنان با سرانه مصرف جهانی فاصله زیادی دارد. اما با توجه به رشد ۵ برابري آن در چند سال اخير، افق‌هاي روشني پيش روي اين صنعت قرار دارد.

در طي چند دهه گذشته توجه به بوقلمون و محصولات آن سبب شد، پرورش صنعتي بوقلمون در ايران، آغاز و طي چند سال اخير به مرز قابل قبولي برسد تا جائيکه امروزه شاهد افزايش روز افزون مصرف گوشت و ساير فرآورده‌هاي آن هستيم، به گونه‌اي كه در سال‌هاي اخير مصرف بوقلمون در كشور به بيش از ۵ برابر افزايش يافته و استان‌هايي مانند گلستان، اصفهان، تهران و قزوين جزء پيشتازان مصرف آن هستند.

 

دانش فنی پروژه و روش تولید محصول

ابتدای امر در واحد پرورش بوقلمون، گله مادری پرورش داده می‌شوند تا بعد از یک دوره ۱۱ماهه، تولید تخم نطفه‌دار ‌کنند که پس از سپری شدن مرحله هچری جوجه‌های یک روزه بوقلمون به وجود می‌آیند. جوجه‌ها به واحد پرورش گوشتی بوقلمون فرستاده می‌شوند که در این مرحله طی یک دوره ۴ماهه، بوقلمون پرآوری گوشتی میشوند تا به واحد کشتارگاه انتفال ‌یابند.

در واحد کشتارگاه، بوقلمون‌ها در خط کشتار، وارد اطاق گاز و از آنجا بر روی پاگیر نوار نقاله قرار می‌گیرند. در این مرحله سر بریده، سپس پر‌ها کنده می‌شوند. اعماء و احشاء جداسازی می‌شوند، اعماء و احشاء غیر خوراکی وارد فاز تبدیل ضایعات و اعماء واحشاء خوراکی، شستشو و سپس بسته بندی می‌شوند.

بعد از خروج اعماء و احشاء، بوقلمون کاملا شستشو می‌شود و با توجه به محصول نهایی، وارد واحد‌های مختلف از جمله؛ واحد قطعه بندی و واحد‌های فرآوری می‌شود.

 

مطالعات مالی و اقتصادی طرح توجیهی پرورش بوقلمون

در جدول ذیل حجم سرمایه گذاری مورد نیاز، ظرفیت تولید به همراه اطلاعات جامع دیگری مانند متراژ زمین و برخی از شاخص های اقتصادی آورده شده است. لازم به ذکر است که آمار و ارقام ذکر شده تقریبی می‌باشد؛ لذا جهت تهیه مطالعات امکان سنجی مستند، به روز و قابل دفاع با شرکت بهین صنعت یاب جهت تهیه طرح توجیهی پرورش بوقلمون تماس حاصل نمایید.

 
شرح مقدار واحد
حجم کل سرمایه گذاری مورد نیاز  ۲۵۰ میلیارد ریال
ظرفیت تولید (در سال)  ۲۰۰٫۰۰۰ قطعه
متراژ زمین ۱۰ هکتار
نرخ بازده داخلی  ۳۵ درصد

 

نتیجه گیری و ارائه پیشنهاد

به‌‌دليل اهميت پروتئین و فرآورده‌هاي پروتئینی در تغذيه و سلامت جامعه، توليد و مصرف اين محصولات همواره مورد توجه سياست‌گذاران و برنامه‌ريزان كشور قرار داشته ‌است.

به دلیل پایین بودن مصرف سرانه گوشت بوقلمون در ایران نسبت به استانداردهای بین‌المللی، نیاز سرمایه‌گذاری لازم برای افزایش تولید این نوع محصولات بیش از پیش احساس می‌گردد. سازمان فائو در جدیدترین گزارش از سری گزارش‌های خود، مرسوم به گزارش چشم انداز جهانی غذا، سهم مصرف کلیه گوشت‌ها (قرمز و سفید) ایران از جهان برابر ۱% از کل جهان می‌باشد. در صنعت پرورش بوقلمون به علت نبود کشتارگاه‌هایی مطابق با استاندارد‌های اروپایی، توان رقابت با رقبا بسیار ضعیف است. همچنین حمایت قابل قبولی بین صنایع بالا دستی و پائین دستی در این صنعت دیده نمی‌شود.

امید است با رفع ضعف‌ها و کمبود‌های موجود در این صنعت، توان بالقوه آن را بالفعل نمائیم، زیرا با توجه به خاصیت اعجازانگیز گوشت بوقلمون می‌تواند یکی از بهترین گوشت‌های مصرفی در کشور باشد. لازم به ذکر است به دلیل عرضه پایین گوشت بوقلمون در مقایسه با سایر گوشت‌ها، کمتر در دسترس عموم می‌باشد و می‌‌تواند از دلایل پایین بودن مصرف سرانه گوشت بوقلمون باشد، این امر خود بر لزوم ایجاد طرح توجیهی پرورش بوقلمون تاکید دارد.


در صورت نیاز به مطالعات امکان سنجی و طرح توجیهی کاملاً تخصصی، به روز، مستند و قابل دفاع در کلیه بانک ها با شرکت بهین صنعت یاب تماس حاصل نمایید.

 


[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *