طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی

جرای طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی نیازمند توجه به یکسری اصول تخصصی و مهم است، امروزه مصرف دارو های گیاهی روبه افزایش است به همین خاطر نیاز است تا با اجرای این طرح گیاهان دارویی مرغوب مورد نیاز جامعه بشری را تولید کنیم و در اسرع وقت در اختیار آنها قرار دهیم.

بخوانید : طرح توجیهی چیست ؟

طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی می تواند منجر به ایجاد یک منبع درآمد بسیار مناسب و چشمگیر شود. بیماری های مختلف و جدیدی شیوع پیدا کرده اند. برای درمان این بیماری مصرف دارو الزامی است اما داروهای شیمیایی اصولاً قیمت بسیار بالایی دارند و به مرور زمان آسیب های فراوانی به بدن مصرف کننده وارد خواهد کرد، بنابراین بهتر است تا حد امکان از مصرف داروهای شیمیایی خودداری کنید و داروهای گیاهی مرغوب و با کیفیت را با قیمت مناسب خریداری نمایید.

در کشور ایران به راحتی می توان طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی را عملی کرد زیرا گیاهان موثر دارویی بسیار زیادی در نواحی مختلف ایران موجود است، می توان گیاهان دارویی را به خارج از کشور نیز صادر نمود و به کمک صادرات این مواد گیاهی می توان کمک شایانی به اقتصاد کشور کرد.

گیاهان موثر برای رفع چاقی و اضافه وزن اهمیت بسیار زیادی دارند و همواره افراد زیادی خواستار خرید این دارو های لاغری یا چاقی گیاهی هستند.

چاقی می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس فرد شود و به مرور زمان آسیب های روحی و جسمی زیاد به فرد وارد نماید. بنابراین می توان به راحتی با مصرف منظم داروهای گیاهی مقوی در جهت کاهش وزن خود اقدام نمایید دیگر نیازی نیست تا لاغر شدن را یک رویا بدانید، داشتن تناسب اندام به کمک گیاهان مقوی دارویی امکان پذیر است.

نکاتی در مورد طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی

 

 

گلخانه پرورش گیاهان دارویی چیست؟

گلخانه پرورش گیاهان دارویی  یک مکان مناسب با شرایط لازم برای پرورش گیاهان دارویی می باشد.

در طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی باید مکانی ایده آل با شرایط مناسبی را فراهم کرد تا به راحتی بتوان تمامی نکات لازم برای حاصلخیزی خاک و پرورش گیاه را با موفقیت پشت سر گذاشت. انتخاب مساحت گلخانه باید با توجه به میزان محصولات تولیدی مد نظر مشتری انجام گیرد.

گیاه خود موجود زنده و بسیار حساسی است که پرورش آن تنها با توجه به اصول استاندارد امکان پذیر است، هر منطقه ای آب و هوای مخصوصی دارد بنابراین بهتر است تا قبل از اقدام برای کاشت محصولات دارویی در مورد آنها اطلاعات مناسب و ضروری را بدست آورید تا از این طریق متوجه شوید که هر گیاه دارویی را باید در محیط مناسب و ویژه آن کاشت در غیر این صورت نتیجه کار چندان مورد رضایت واقع نخواهد شد.

طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی

طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی می تواند یک راه حل مناسب برای کاهش عوارض داروهای شیمیایی باشد، افراد زیادی هستند که برای درمان هر بیماری از داروهای شیمیایی موجود در بازار استفاده می کنند. در حالی که داروهای گیاهی مرغوبی در طبیعت وجود دارد که می تواند مشکل بیمار را در کوتاه ترین زمان از بین ببرد، لازم به ذکر است که مصرف گیاهان دارویی تنها برای درمان بیماری نیست بلکه افرادی که دچار اضافه وزن هستند نیز می توانند با مصرف دمنوش و یا چای سبز تا حد زیادی سوخت و ساز بدن خود را تنظیم کنند.

در دنیای امروز استرس و اضطراب بسیار افزایش پیدا کرده است در چنین شرایطی نوشیدن یک دمنوش لذیذ و مقوی می تواند آرامش روان شما را تضمین کند و به شما انرژی مثبت فوق العاده ای خواهد داد.

امروزه دارو های شیمیایی مختلفی وارد بازار شده است که تمامی این دارو ها عوارض زیادی برای مصرف کننده به همراه خواهند داشت. طب سنتی می تواند یک راه درمان بسیار آسان و ارزان قیمت برای بیماران باشد، مقاله های زیادی مبنی بر تاثیر دارو های گیاهی توسط دانشمندان و استادان توانا و تحصیل کرده منتشر شده است. در این مقاله ها به تاثیرات مثبت گیاهان دارویی اشاره شده است. داروهای گیاهی برای مصارف مختلفی قابل استفاده می باشد.

این دارو ها از جنس طبیعت هستند به همین خاطر با بدن سازگار خواهند بود و هیچگونه آسیبی به سلامت فرد وارد نخواهد کرد.

طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی

کد آیسیک مرتبط با احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی

کد آیسیک، یک سیستم بین المللی برای طبقه بندی استاندارد صنایع است که به کمک آن می توان هویت کالاها، قطعات، مدارک و اموال را به سادگی تعیین کرد. با استفاده از این سیستم کدگذاری، صحت کلیه اطلاعات مربوط به محصولات در تمامی واحدها و شرکت ها، تأیید می شود.

شرح کالا کد آیسیک
گیاهان دارویی ۰۱۱۱۴۱۲۳۷۳
گلخانه و آلاچیق پلاستیکی ۲۵۲۰۴۱۲۵۴۷

 

کد تعرفه مرتبط با احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی

تعرفه گمرکی، یک کد هشت رقمی است که از چهار بخش دوگانه تشکیل شده و برای شناسایی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص، مورد استفاده قرار می گیرد. تعیین این عدد در هر کشوری معیارهای خاص خود را دارد و به شکلی متفاوت ارائه می گردد.

در ایران، میزان تولید داخلی کالا، یکی از معیارها برای تعیین این رقم می باشد.

شرح تعرفه کد تعرفه
گلخانه با تجهیزات کامل ۹۴۰۵۹۰۱۰
گلخانه با تجهیزات کامل ۹۴۰۶۱۰۱۰

 

وضعیت واردات و صادرات احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی

نمودار و جدول میزان واردات و صادرات احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی به شرح زیر می باشد:

نمودار وضعیت واردات و صادرات احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی به تفکیک سال

 

 

 

 جدول وضعیت واردات و صادرات احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی به تفکیک سال

 

 

دلایل ضرورت کشت گیاهان دارویی

از جهات مختلفی می توان مزایای طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی را مورد بررسی قرار داد، محصولات دارویی بعد از برداشت باید در مکان مناسبی نگهداری شوند، هزینه مربوط به کاشت و تهیه این مواد گیاهی بسیار مناسب است به همین خاطر برای انجام این کار نیازی به درآمد اولیه زیاد نیست

گیاهان دارویی کشت شده در زمین های زراعی مقاومت نسبتاً بالایی دارند به همین خاطر در برابر آفات آسیب نمی بینند. لازم است تا برای رشد هرچه بهتر گیاهان دارویی تابش نور آفتاب  و آبیاری گیاه را مطابق با شرایط استاندارد تامین نمایید.

گلخانه طراحی ویژه ای دارد در جنس چوب این سازه باید دقت بیشتری داشته باشید علاوه بر این گلخانه باید یک سری مشخصات و ویژگی های منحصر به فردی نیز داشته باشد برای ثال نیاز است تا گرمای مناسبی برای داخل گلخانه ایجاد شود در غیر این صورت نتیجه جالبی در میان نخواهد داشت.

مطابق با طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی، نیاز است تا شرایط مناسبی برای رشد گیاه فراهم کنید، فاکتور هایی مثل رطوبت، نور خورشید، دی اکسید کربن و … همگی در پرورش گیاهان مطلوب و با کیفیت اهمیت دارد. بخش بسیار کمی از گیاهان دارای مواد دارویی است با توجه به نیاز بشر به دارو باید تعداد کاشت گیاهانی با خواص دارویی را به صورت مداوم افزایش داد تا افراد مختلف بتوانند به جای استفاده از بسیاری از داروهای شیمیایی بی کیفیت نسبت به خرید داروهای گیاهی اقدام نمایند.

می توان با توجه به برخی از نکات محیط گلخانه را برای پرورش گیاهان مناسب تر کرد، همانطور که می دانید در گلخانه باید دی اکسید کربن کافی برای فعالیت گیاهان موجود باشد زیرا در غیر این صورت گیاه نمی تواند فتوسنتز کند و بعد از مدتی شادابی خود را از دست خواهد داد.

شرکت بهین صنعت یاب، با بیش از یک دهه تجربه و تخصص در زمینه ارائه طرح های توجیهی، آمادگی خود را جهت ارائه و تدوین طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی اعلام می دارد.

 

مطالب مرتبط :‌

طرح توجیهی گلخانه 

طرح توجیهی بسته بندی خشکبار 

طرح توجیهی پرورش ماهی خاویاری 

طرح توجیهی ماهی قزل آلا 

طرح توجیهی بسته بندی چای کیسه ای 

طرح توجیهی تولید کود پتاس 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonصحبت با کارشناس