طرح توجیهی تولید الیاف پلی پروپیلن

 

طرح توجیهی تولید الیاف پلی پروپیلن با توجه به درآمد زایی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. قیمت این پلیمر نسبتاً ارزان و مناسب است به همین خاطر برای راه اندازی این طرح بودجه اولیه چندان زیادی لازم نیست بلکه می توان با حداقل امکانات در این راستا مشغول به کار شد.

بخوانید : طرح توجیهی چیست ؟

الیاف پلی پروپیلن چیست؟

نوعی مواد افزودنی به بتن است که از ترک خوردن مخلوط بتنی جلوگیری می کند. این الیاف در موارد مختلف کاربرد فراوان دارد.

لازم به ذکر است که به کمک پلی پروپیلن می توان کفپوش های بسیار مناسب و با کیفیتی تولید کرد. مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت این پلیمر همواره در دسترس است و به راحتی می توان این مواد را در داخل کشور تهیه کرد و به واردات هیچگونه مواد اضافی نیاز نیست، مواد  مشابه با این الیاف از مشتقات نفت تهیه شده و به دلیل در دسترس بودن نفت به راحتی می توان فرایند تولید آن را پیش برد.

در کل دنیا به پلیمر توجه ویژه ای می شود ولی با این حال مصرف برخی از پلیمر ها بسیار بیشتر است، پلی پروپیلن نیز جز پرمصرف ترین پلیمر ها محسوب می شود تا جایی که توانسته است رتبه دوم پرمصرف ترین پلیمر را بدست آورد. این پلیمر را با نامهای دیگر نظیر کوپلیمر پلی پروپیلن یا همو پلیمر پلی پروپیلن نیز در دنیا می شناسند.

این الیاف در صنعت نساجی بیشتر به کار می رود به همین خاطر شهرهای صنعتی فعال در ایران همواره خواستار تولید این الیاف هستند، برای ساخت این پلیمر باید از دستگاه های ویژه ای استفاده کرد اصولاً این دستگاه ها را از سایر کشورها وارد می کنند به همین خاطر برای اجرای طرح توجیهی تولید الیاف پروپیلن باید دستگاه های مورد نیاز را تهیه کرد در غیر این صورت خط تولید آماده بهره برداری نخواهد بود.

بعد از تولید الیاف باید آن ها را وارد بازار کرد تا مورد استفاده قرار گیرند این کار باعث می شود تا محصولات تهیه شده از این الیاف ویژگی های مطلوبی داشته باشند اما اگر وقفه زیادی بین زمان تولید و زمان عرضه آن در بازار ایجاد شود آنگاه از کیفیت و قابلیت های آن تا حد زیادی کاسته می شود. ساخت این پلیمر باید با توجه به استانداردهای روز دنیا انجام شود.

کاربرد های الیاف پلی پروپیلن

طرح توجیهی تولید الیاف پلی پروپیلن با توجه به کاربرد های وسیع این پلیمر اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است، به طور کلی در دنیای امروز انواع مدل های پلیمر برای فعالیت های مختلف به کار گرفته می شوند ولی پلیمر پروپیلن به دلیل فراوانی مواد اولیه قیمت مناسب تری دارد و خرید آن به سود مشتری است. قالی های مختلف را می توان به کمک این پلیمر آماده کرد، ساخت موکت های پرکاربرد و مرغوب تافتینگ از جمله مهم ترین کاربرد های این نوع پلیمر است.

ساخت گونی و طناب های ضخیم و با کیفیت باید با الیاف مناسبی همچون پلی پروپیلن انجام بگیرد، پلیمر پلی پروپیلن در برابر آب نسبتاً مقاوم است، همین موضوع اهمیت تهیه این الیاف مرغوب را چند برابر کرده است. لباس های ورزشی استاندارد ویژگی های خاصی دارند که در بیشتر مواقع این لباس های مخصوص را نیز با کمک پلی پروپیلن تولید می کنند.

در آشپزخانه بسیاری از لوازم با این پلیمر ساخته شده اند، سیم و کابل های برق که همواره در فعالیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند نیز با پلیمر پلی پروپیلن ساخته می شود. کاربرد های وسیع این پلیمر را می توان در لوله کشی، ساخت بدنه کابینت، تور ماهی گیری، زیلو ها و … نیز مشاهده کرد به خاطر تمامی این کاربردها امروزه بشر دنبال روش های پیشرفته و بصرفه برای ساخت این پلیمر است تا بتواند از این طریق لوازم ضروری بسیار زیادی را بسازد.

کاربرد های الیاف پلی پروپیلن

 

 

کد آیسیک مرتبط با تولید الیاف پلی پروپیلن

کد آیسیک، یک سیستم بین المللی برای طبقه بندی استاندارد صنایع است که به کمک آن می توان هویت کالاها، قطعات، مدارک و اموال را به سادگی تعیین کرد. با استفاده از این سیستم کدگذاری، صحت کلیه اطلاعات مربوط به محصولات در تمامی واحدها و شرکت ها، تأیید می شود.

شرح کالا کد آیسیک
پارچه تاری پودی با تار پلی پروپیلن و پود سایر الیاف پلیمری ۱۷۱۱۵۱۲۴۶۹
الیاف استیپل پلی پروپیلن ۲۴۳۰۴۱۲۳۲۰

 

کد تعرفه مرتبط با تولید الیاف پلی پروپیلن

تعرفه گمرکی، یک کد هشت رقمی است که از چهار بخش دوگانه تشکیل شده و برای شناسایی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص، مورد استفاده قرار می گیرد. تعیین این عدد در هر کشوری معیارهای خاص خود را دارد و به شکلی متفاوت ارائه می گردد.

در ایران، میزان تولید داخلی کالا، یکی از معیارها برای تعیین این رقم می باشد.

شرح تعرفه کد تعرفه
ورق پلی‌پروپیلن تقویت شده با الیاف شیشه، و مواد سلولزی (Wood Stock) ۳۹۲۱۹۰۸۰
سوزن بخیه با نخ، تک سوزنه با سایز نخ صفر الی ۰/۵ از نوع کات‌گوت‌پلین، کات‌گوت کرومیک، نایلون، سیلک، پلی‌پروپیلن، ۹۰۱۸۳۲۳۰

 

وضعیت واردات و صادرات الیاف پلی پروپیلن

نمودار و جدول میزان واردات و صادرات الیاف پلی پروپیلن به شرح زیر می باشد:

نمودار وضعیت واردات و صادرات الیاف پلی پروپیلن به تفکیک سال

جدول وضعیت واردات و صادرات الیاف پلی پروپیلن به تفکیک سال

 

 

طرح توجیهی تولید الیاف پلی پروپیلن

طرح توجیهی تولید الیاف پلی پروپیلن با توجه به نیاز بشر به این ماده، ضرورت پیدا کرده است، نفت جز ماده اصلی ساخت این الیاف است، روند تولید این پلیمر کار چندان دشواری نیست به همین خاطر امروزه به ساخت و تولید این الیاف نسبت به الیاف طبیعی توجه بیشتری می شود.

لازم است که بدانید بسیاری از خواص مفید و مناسب را می توان با ساخت و تولید الیاف مصنوعی به وجود آورد در حالی که ممکن است نمونه های طبیعی الیاف فاقد این ویژگی های مطلوب باشند.

الیاف طبیعی منابع محدودی دارند به همین خاطر ساخت و تهیه آن ها مشکل است علاوه بر آن امروزه بسیاری از مواد مختلف را به کمک الیاف آماده می کنند به همین خاطر نیاز است تا همواره مقدار قابل توجه ای از الیاف پلیمر های پر استفاده در بازار موجود باشد تا بتوان لوازم مختلف را به کمک این الیاف تولید کرد.

امروزه در صنایع مختلف از این الیاف استفاده می شود به همین خاطر افراد زیادی خواستار سرمایه گذاری در این طرح توجیهی هستند در ضمن هزینه مربوط به ساخت الیاف مصنوعی بسیار مناسب است و فعالیت در این زمینه می تواند نتایج بسیار مثبت و رضایت بخشی را به دنبال خواهد داشت.

تجهیزات و دستگاه هایی که در خط تولید ساخت الیاف پلی پروپیلن استفاده می شوند ممکن است بعد از مدتی دچار نواقص و مشکلاتی شوند که باید در حداقل زمان جهت رفع این مشکلات اقدام شود در غیر این صورت میزان تولید الیاف تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. به همین خاطر نیاز است تا قطعات یدکی با کیفیت و مورد نیاز برای بخش مختلف این دستگاه همواره وجود داشته باشد تا بتوان در صورت نیاز از آن استفاده کرد و مشکل به وجود آمده را در کمترین زمان ممکن برطرف کرد.

طرح توجیهی تولید الیاف پلی پروپیلن

 

شرکت بهین صنعت یاب، با بیش از یک دهه تجربه و تخصص در زمینه ارائه طرح های توجیهی، آمادگی خود را جهت ارائه و تدوین طرح توجیهی تولید الیاف پلی پروپیلن اعلام می دارد.

 

مطالب مرتبط :‌

طرح توجیهی تولید الیاف شیشه 

طرح توجیهی تولید اسید بنزوئیک 

طرح توجیهی تولید چسب 

طرح توجیهی تولید اسید سولفوریک 

طرج توجیهی تولید اتیل استات

طرح توجیهی سیلیکات سدیم

طرح توجیهی اکسید کروم 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonصحبت با کارشناس