تهیه و تدوین مطالعات امکانسنجی

شرکت ها، سازمان‌ها، موسسات مالی و سرمایه‌گذاری و اشخاص به منظور بررسی و تصمیم گیری در خصوص جنبه‌های مختلف اقتصادی، فنی و مالی طرح‌های گردشگری، عمرانی و پروژه های پیشنهادی، طی مراحل مختلف پیش از سرمایه‌گذاری و اجرای آنها، نیازمند انجام هر یک از مطالعات ( فنی، مالی و اقتصادی ) می باشند. این فرآیند در مراحل بسیار ابتدایی پیش از تصمیم گیری آغاز و تا تدوین طرح‌های تجاری در مراحل نهایی سرمایه‌گذاری و اجرای طرح ادامه می یابد. این مطالعات مانند چراغی افق را بر روی سرمایه گذاران طرح ها یا پروژه ها روشن نموده و از این طریق صاحبان سرمایه می توانند قبل از اجرای طرح ها نسبت به جنبه های مختلف توجیه پذیری، ریسک ها، مسائل و موانع پیش روی و الزامات، اطلاعات و چشم انداز روشنی کسب نمایند

مطالعات طرح توجیهی در سه فاز انجام می شود که به شرح ذیل خواهد بود:

 فاز مطالعات اقتصادی (مطالعه بازار)

در پروژه های گردشگری با توجه به ماهیت پروژه ها نوع مطالعات بازار با پروژه های صنعتی متمایز می باشد و با توجه به اینکه این پروژه ها از جنس خدمات می باشند لذا باید بیشتر به صورت کیفی مورد بررسی قرار گیرد لذا در این نوع پروژه ها باید به سوالاتی مانند سوالات ذیل پاسخ داده شود 

– بازار هدف و مخاطبین (مشتریان احتمالی) شما چه کسانی هستند؟

– سن، میزان تحصیلات، شغل، میزان درآمد و علایق آنها چگونه است؟

– آنها در حال حاضر مشتری چه خدمات و از کجا هستند؟

– چرا این خدمات را خریداری می کنند؟

– عمده ترین نیاز رفع شده توسط این خدمات چیست؟ (نیازسنجی)

– بارز ترین خصوصیت خدمت مورد نظر که مشتری را جلب میکند چیست؟

– دیگر عرضه کنندگان این خدمات (رقبا) چه کسانی هستند؟ و پراکندگی جغرافیایی آنها به چه شکل است؟

فاز مطالعات فنی

بررسی الزامات فنی و استانداردها در بازارهای هدف، سطح کاربری ها و موارد فنی، سایر زیر ساخت‌های مورد نیاز شامل زمین، محوطه سازی، ساختمان، تاسیسات، تجهیزات، مواد مصرفی، ساختار سازمانی و نیروی انسانی مورد نیاز در دوران ساخت و بهره‌برداری، زمانبندی اجرای طرح و ارزیابی خطرات و ریسک های فنی در این بخش صورت می پذیرد.

 حوزه اقتصادی ، مالی و بازرگانی

در این بخش، بررسی مطالعات امکان‌سنجی، توجیه اقتصادی، تحلیل مالی، اقتصادی و پیش‌ طرح توجیهی، تحلیل اقتصادی و تحلیل حساسیت، مطالعات اقتصادی برای انواع طرح‌های شهری، منطقه‌ای، گردشگری، عمرانی، زیربنایی، ساخت و ساز، ساختمانی، مسکن و حمل و نقل، تعیین نحوه و مدل تامین مالی، محاسبه شاخص‌های مالی و اقتصادی طرح نظیر دوره بازگشت سرمایه، نرخ بازده داخلی (IRR)، خالص ارزش فعلی (NPV) و، بررسی می گردد. مطالعات امکان سنجی (طرح توجیهی) تهیه شده در این شرکت بر اساس استاندارد UNIDO بوده و از نرم افزار کامفار Comfar استفاده می شود.

چرا باید از خدمات مشاوره سرمایه گذاری استفاده کنیم؟

:: کاهش ریسک سرمایه‌گذاری

:: افزایش احتمال سودآوری

:: انتخاب آگاهانه و هوشمندانه ابزارهای سرمایه‌گذاری

:: صرفه‌جویی در زمان و انرژی

:: موفقیت پایدار و بلند مدت کسب و کار

 

با فرهنگ صحیح سرمایه گذاری و بهره‌مندی از خدمات مشاوره تخصصی، مسیری امن و مطمئن را به سوی ثروت و موفقیت کسب و کار خود رقم بزنید.

همین امروز با ما تماس بگیرید و از خدمات ما بهره‌مند شوید.

 

طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی در واقع، یکی از انواع سکونتگاه های مسافری با رویکرد معرفی فرهنگ و طبیعت، احیای ارزش ‌های سنتی و بومی و ارائه جاذبه های بومی-فرهنگی منطقه است. در واقع، اقامتگاه های بوم گردی، خانه هایی هستند که ساکنین آن منطقه در آن زندگی می کنند.

طرح توجیهی تولید لوازم کمپینگ

طرح توجیهی تولید لوازم کمپینگ بسیاری از افراد علاقه وافری به گذراندن وقت در طبیعت دارند، به همین دلیل شاخه ورزشی به نام کمپینگ به وجود آمد که در طی […]

طرح توجیهی دهکده توریستی و تندرستی

طرح توجیهی دهکده توریستی و تندرستی گردشگری در عصر حاضر یکی از فعالیت های مورد توجه مردم در سر تا سر کشور محسوب می شود. از این رو برنامه ریزی […]

طرح توجیهی تولید چمدان

در این مطلب قصد داریم با ارائه مطالبی مفید در زمینه فرایند تولید چمدان به علاقه مندان و سرمایه گذاران کمک کنیم تا بتوانند محکم تر در عرصه تولید قدم بردارند. چمدان یک محصول کاربردی برای تمام خانواده ها است بنابراین سرمایه گذاری در آن می تواند موجب رونق و سود شما در این عرصه شود.

طرح توجیهی مجموعه ورزشی چند منظوره

برای طراحی هر یک از این سالن های چند منظوره ورزشی، باید استانداردهایی در نظر گرفته شوند. در وهله اول باید فضای مورد نیاز برای احداث چنین مجموعه ای تامین شود. برخی از ورزش ها، مانند فوتسال و هندبال و… به صورت کلی در یک فضا انجام می شوند و برای این ورزش ها از سالن های چند منظوره استفاده می شود.

طرح توجیهی تن ماهی

در طرح توجیهی تن ماهی اطلاعات مفید در زمینه تولید این ماده غذایی در اختیار سرمایه گذاران قرار داده شده تا با آگاهی از برآورد هزینه ها بتوانند گام درستی در زمینه تولید بردارند. کالای مورد بررسی یک محصول پرکاربرد در منزل، محیط کار و مسافرت است.

طرح توجیهی احداث دهکده ورزشی

با ارائه طرح احداث دهکده ورزشی اطلاعات لازم در زمینه احداث یک محیط ورزشی را در اختیار شما قرار خواهیم داد. منظور از دهکده ورزشی چیست؟ چه هزینه و سرمایه ای برای تحقق و اجرای طرح توجیهی احداث دهکده ورزشی نیاز است؟

طرح توجیهی زائرسرا

هدف از ارائه طرح توجیهی زائرسرا، برآورد کردن هزینه های لازم برای احداث یک زائرسرای کوچک با ظرفیت صد نفره است. منظور از زائرسرا یک مکان برای استراحت و سکونت مهمان ها در شهرهای زیارتی است.

همه چیز درباره سامانه جانا | ثبت نام – مزایا – کاربرد ها

سال‌هاست که با توجه به گسترش صنعت گردشگری نگرش سنتی دیگر پاسخگوی گردشگری نیست، باید نظارت به صورت پویا و از طریق سیستم های داینامیک اعمال شود. کثرت تاسیسات و فعالیت های گردشگری ضرورت عبور از …

طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی

جرای طرح احداث گلخانه پرورش گیاهان دارویی نیازمند توجه به یکسری اصول تخصصی و مهم است، امروزه مصرف دارو های گیاهی روبه افزایش است به همین خاطر نیاز است تا با اجرای این طرح گیاهان دارویی مرغوب مورد نیاز جامعه بشری را تولید کنیم و در اسرع وقت در اختیار آنها قرار دهیم.